formator.pl

Strona poświęcona biznesowi, finansom i pracy.

BiznesInternet

Internet – jak nowa technologia wpłynęła na nasz świat?

Internet – jak nowa technologia wpłynęła na nasz świat?

Rewolucja informatyczna jaka dokonała się u zarania XXI wieku, choć tak naprawdę pierwsze jej zajawki widać było już w dekadach poprzednich, wpłynęła znacząco na cały świat. Już w latach 80-tych ubiegłego wieku zasięg Internetu rozszerzył się z ośrodków badawczych na zachodnie uniwersytety, a później także na publiczne zakłady pracy i w końcu na instytucje i przedsiębiorstwa prywatne. Badania wskazują, że w 2000 roku sieć internetowa skupiała już 70 milionów użytkowników. Trend rosnący oczywiście postępuje i dzisiaj trudno już sobie wyobrazić świata bez Internetu.

Jak Internet zmienił nasze życie?

Internet wywrócił nasze całe życie do góry nogami. Zrewolucjonizował komunikację, do tego stopnia, że ​​jest to obecnie absolutnie preferowane medium w codziennych kontaktach międzyludzkich, nie tylko z powodu panującej pandemii koronawirusa. Niemal we wszystkim co robimy korzystamy już z dobrodziejstw sieci – zamawiamy pizzę, kupujemy telewizor, dzielimy się chwilami z przyjacielem, wysyłamy zdjęcia przez komunikator internetowy. Zanim pojawił się Internet, jeśli chcieliśmy
być na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata, musieliśmy zejść na dół do kiosku i zakupić codzienne wydanie gazety. Teraz natomiast wystarczy jedno kliknięcie lub dwa, aby przeczytać lokalną gazetę
oraz dowolne źródło wiadomości z dowolnego miejsca na świecie, a newsy są na dodatek aktualizowane co po chwilę! Warto też pamiętać, że w swoich historycznych początkach, sieć była bardzo statyczna i mogła przenosić niewielki ładunek bajtów lub krótką wiadomość między dwoma terminalami. Obecnie rozgrzane do czerwoności serwery dźwigają ogromną ilość danych.

Jak Internet pomaga w nauce?

Internet wyraźnie wpłynął także na wszystkie szczeble edukacji, zapewniając nieograniczone możliwości uczenia się. Młodzi ludzie mogą używać Internetu do tworzenia własnych koncepcji badawczych i dzielenia się wiedzą. W sieci rozwijają się cały czas nowe sposoby nauczania, które urzekają i stymulują wyobraźnię uczniów w dowolnym miejscu i czasie, przy użyciu dowolnego urządzenia. Sieć jest przecież naprawdę niewyczerpanym źródłem informacji, a przy tym zachęca do czynnego uczestnictwa w procesach edukacyjnych. Uczniowie mogą współpracować ze sobą interaktywnie, bez ograniczeń fizycznych lub czasowych. Dziś można korzystać z Internetu, aby uzyskać dostęp do bibliotek, encyklopedii, galerii sztuki, archiwów historycznych… Last but not least, co potwierdził trudny czas pandemii, sieć umożliwiła zdalne nauczanie, a więc kontakt z nauczycielem po łączach internetowych.

jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa?

Nowoczesne technologie umożliwiają udostępnianie Internetu z telefonu na stacjonarny laptop lub komputer. Jest to bardzo przydatna opcja podczas ewentualnej awarii domowego lub służbowego łącza. Wystarczy w tym wypadku wykreowanie przenośnego hotspotu Wi-Fi. Wchodzimy zatem w „ustawienia” telefonu i wybieramy opcję „udostępnianie internetu”. Poprzez zakładkę „przenośny hotspot Wi-Fi” (inna nazwa – „router wi-fi”) wyświetli się nazwa udostępnianej sieci oraz hasło do niej. Laptop po chwili powinien już móc nawiązać połączenie z siecią przez telefon. Witamy w XXI wieku!

Udostępnij