O FIRMIE

Drukarnia Formator powstała w 1987 r., w tym też roku rozpoczęła działalność w branży poligraficznej. Z początku aż do roku 1998 Formator Sp z o.o., oferował usługi w zakresie druków nisko i średnio nakładowych niskiej i średniej jakości.
W 1998 r., zarząd drukarni w odpowiedzi na oczekiwanie rynku dokonał zmiany kierunku strategicznego. Firma przy znacznych nakładach zaczęła oferować usługi w zakresie druku materiałów poligraficznych (opakowań, ulotek, broszur, folderów, książek) wysokiej jakości.
Kolejnym krokiem w rozwoju Formatora było otwarcie usługowego studia przygotowania do druku, co poszerzyło zakres świadczonych usług o nowy sektor klientów. Natomiast od 2007 działa nowoczesny system CTP, który pozwala na skrócenie i uproszczenie procesu przygotowania materiałów do druku. Ten wysoki stopień automatyzacji procesu naświetlania nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów, lecz także pozytywnie wpływa na precyzję druku.
Obecnie misją firmy jest dostarczanie klientom usług najwyższej jakości, w zakresie druku i przygotowania do druku, przez wykorzystanie najnowszych technologii dostępnych w branży, których zastosowanie oprócz gwarancji jakości pozwala zadowolić klienta również pod względem cen i terminów świadczonych usług. 


Warto zajrzeć: